Sort by

Jacob has logged 41 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mother Schmuckers

Mother Schmuckers

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Most Beautiful Boy in the World

The Most Beautiful Boy in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Human Factors

Human Factors

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killer Is One of Thirteen

The Killer Is One of Thirteen

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Action U.S.A.

Action U.S.A.

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Back in Action

Back in Action

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Breezy

Breezy

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Split Second

Split Second

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Malibu High

Malibu High

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Six-String Samurai

Six-String Samurai

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Mauritanian

The Mauritanian

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Massacre Mafia Style

Massacre Mafia Style

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Needful Things

Needful Things

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gorp

Gorp

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Casino

Casino

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Whiskey Mountain

Whiskey Mountain

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Astrologer

The Astrologer

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Silent Madness

Silent Madness

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Masquerade

Masquerade

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Above the Rim

Above the Rim

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry