• The Marvels

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Willopenn Drive

    ★★★★

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Cool Cat Fights Coronavirus

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

  • Chaos Walking

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Music

    ½

  • Finding Jesus

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Monster Hunter

    ½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The New Mutants

  • The Speed Cubers

    ★★★★

  • Peninsula

  • Artemis Fowl

    ½

  • Scoob!

  • Capone

  • The Willoughbys

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★½

  • The Hunt

  • Trolls World Tour

    ★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

    ½

  • Onward

    ★★½

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • My Spy

  • Underwater

    ★★

  • Like a Boss

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★½

  • Drive

    ½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Nostalgia Critic: The Wall

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Ma

    ½

  • Godzilla: King of the Monsters

  • General Commander

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½