jacobspooner has logged 474 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Monos

Monos

2019
×
Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trophy Hunter

Trophy Hunter

2012
×
Edit this entry  
26
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

Secrets of the Force Awakens: A Cinematic Journey

2016
×
Edit this entry  
13
Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Evil Demon Golfball from Hell!!!

Evil Demon Golfball from Hell!!!

1996
×
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★
Edit this entry  
22
Blossoms & Blood

Blossoms & Blood

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Couch

Couch

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry