jacobspooner has logged 23 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Traveler

The Traveler

2021
×
Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Slowdive: Souvlaki

Slowdive: Souvlaki

2015
×
Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Glee: The Concert Movie

Glee: The Concert Movie

2011
×
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry