jacobstertz has logged 20 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cocoon

Cocoon

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Julius Caesar

Julius Caesar

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
New Homeland

New Homeland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Man Push Cart

Man Push Cart

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Smooth Talk

Smooth Talk

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry