Sort by

jacobstertz has logged 168 entries for films during 2565.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Share

Share

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wages of Fear

The Wages of Fear

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Anna

Anna

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Romancing the Stone

Romancing the Stone

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
NYC Point Gods

NYC Point Gods

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
M. Butterfly

M. Butterfly

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fallen Champ: The Untold Story of Mike Tyson

Fallen Champ: The Untold Story of Mike Tyson

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Collateral

Collateral

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes

Greystoke: The Legend of Tarzan, Lord of the Apes

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bound by Honor

Bound by Honor

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
21 Up

21 Up

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Seven Up!

Seven Up!

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Woodsman

The Woodsman

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill Burr: Live at Red Rocks

Bill Burr: Live at Red Rocks

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rules of Attraction

The Rules of Attraction

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dave Chappelle: What's in a Name?

Dave Chappelle: What's in a Name?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Target Number One

Target Number One

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Gangster

American Gangster

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Legend of Cocaine Island

The Legend of Cocaine Island

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Homesman

The Homesman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry