Sort by

jacobswift84 has logged 49 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Margaret

Margaret

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Origins

I Origins

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
21
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Men Beyond This Point

No Men Beyond This Point

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
LOL

LOL

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Set It Off

Set It Off

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
F9

F9

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rent-A-Pal

Rent-A-Pal

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★½
Read the review Edit this entry