Sort by
  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Our Father

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Long Toast

  • Happiest Season

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Sturgill Simpson Presents Sound & Fury

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Marriage Story

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Us

  • 5B

    ★★★★½

  • The Burial of Kojo

  • Green Book

  • Free Solo

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

  • Crazy Rich Asians

  • Climax

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

  • Bao

  • Isle of Dogs

  • Science Fair

    ★★★

  • The Post

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • history of the entire world, i guess

  • The Boss Baby

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★★

  • The Big Sick

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Come Together

  • Moonlight

  • La La Land

  • Piper

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★½

  • The Nice Guys