jacobworrel has logged 12 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
The King

The King

2019
×
★★
Edit this entry  
27
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atlantic City

Atlantic City

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★½
Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry