• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Cats

    ★★★★★

  • Philip Glass: Akhnaten

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★½

  • Christmas Inheritance

    ½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★★

  • Blair Witch

    ★½

  • Batman: The Killing Joke

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★½

  • Piper

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★★

  • Hush

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Beware the Slenderman

    ★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Tickled

    ★★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • Operation Avalanche

    ★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

  • Sherlock: The Abominable Bride

  • The Lure

    ★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Crimson Peak

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • The Visit

    ★½

  • Room

    ★★★★★

  • Goosebumps

    ★★★

  • Feeder

    ★★★★

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★★½

  • Inside Out

  • Carol

    ★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • The Invitation

    ★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • The Witch

    ★★★★★

  • Ex Machina

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★½

  • Over the Garden Wall

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Big Hero 6

  • The Taking of Deborah Logan

    ★★★½

  • The Falling

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl

  • Tusk

  • Housebound

  • As Above, So Below

  • Guardians of the Galaxy

  • Batman: Assault on Arkham

    ★★★

  • Unfriended