Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Only a Child

Only a Child

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Flowing Home

Flowing Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★½
Edit this entry  
22
Indiscreet

Indiscreet

1958
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Edit this entry  
19
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Takeover

Takeover

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Camp Confidential: America's Secret Nazis

Camp Confidential: America's Secret Nazis

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Facility

The Facility

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
A Broken House

A Broken House

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Audible

Audible

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bad Seeds

Bad Seeds

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Eagles

Eagles

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

Day of Rage: How Trump Supporters Took the U.S. Capitol

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Nothing in Common

Nothing in Common

1986
×
★★
Edit this entry  
11
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★½
Edit this entry  
11
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
10
Bruised

Bruised

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Passing

Passing

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Masked

Masked

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Karen

Karen

2021
×
½
Edit this entry  
08
Two Little Boys

Two Little Boys

2020
×
★★★★½
Edit this entry