Jae has logged 15 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
False Positive

False Positive

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The World's End

The World's End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Caveat

Caveat

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Badder Ben: The Final Chapter

Badder Ben: The Final Chapter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Steelmanville Road

Steelmanville Road

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry