RSS feed for Jaehaerys

Jaehaerys has logged 371 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Halloween 5

Halloween 5

1989
×
Read the review Edit this entry  
18
22 July

22 July

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Between Worlds

Between Worlds

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Harsh Times

Harsh Times

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black '47

Black '47

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Am Love

I Am Love

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Next Gen

Next Gen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The First Purge

The First Purge

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bleach

Bleach

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
Read the review Edit this entry  
11
Slice

Slice

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The House

The House

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
31
They Live

They Live

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
An Actor Prepares

An Actor Prepares

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
SuperFly

SuperFly

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry