Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Goyo: The Boy General

Goyo: The Boy General

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

Cyber Hell: Exposing an Internet Horror

2022
×
Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Imelda

Imelda

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Our Father

Our Father

2022
×
Edit this entry  
11
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Birdshot

Birdshot

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Barber's Tales

Barber's Tales

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
One Million Yen Girl

One Million Yen Girl

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Cryptic Innocence

The Cryptic Innocence

2022
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Pearl Remains

The Pearl Remains

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Smaller and Smaller Circles

Smaller and Smaller Circles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
Liway

Liway

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
2/Duo

2/Duo

1997
×
★★★½
Edit this entry  
29
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Edit this entry  
24
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Haru

Haru

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Wonder Ring

The Wonder Ring

1955
×
★★★★
Edit this entry  
22
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Edit this entry  
21
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
20
Grass Breathing

Grass Breathing

1974
×
Edit this entry  
20
Silueta del Laberinto (Laberinth Blood Imprint)

Silueta del Laberinto (Laberinth Blood Imprint)

1974
×
Edit this entry  
20
Body Tracks

Body Tracks

1974
×
Edit this entry  
20
Chicken Movie, Chicken Piece

Chicken Movie, Chicken Piece

1972
×
Edit this entry  
20
Young & Beautiful

Young & Beautiful

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
A Summer Dress

A Summer Dress

1996
×
★★★★
Edit this entry  
19
Beau

Beau

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
The Private Life of a Cat

The Private Life of a Cat

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
18
L'Ilya

L'Ilya

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
Offering

Offering

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Footnotes to a House of Love

Footnotes to a House of Love

2007
×
★★★★
Edit this entry  
17
Words, Planets

Words, Planets

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Business Proposal

A Business Proposal

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
I ____ You

I ____ You

2022
×
★★★★★
Edit this entry