• Kate

    ★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Locked Down

  • We Can Be Heroes

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★½

  • Welcome to Sudden Death

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • I Care a Lot

    ½

  • Pieces of a Woman

  • Antebellum

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Work It

    ½

  • Black Is King

  • Fatal Affair

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Scoob!

    ★½

  • All Day and a Night

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Uncorked

  • Mulan

    ★★½

  • Devs

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★

  • Cuties

    ★★★

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • Wira

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Harriet

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • A Sun

  • Just Mercy

    ★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • La Llorona

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Haunt

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★