• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Night Owl

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Sunrise Palms

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Cowboy Bebop: The Lost Session

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

  • A Parks and Recreation Special

  • Onward

    ★★★½

  • Sam Morril: I Got This

  • Minari

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Model Citizen

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★