Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Don

Don

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Edit this entry  
10
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
Saani Kaayidham

Saani Kaayidham

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
Edit this entry  
02
Jana Gana Mana

Jana Gana Mana

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soodhu Kavvum

Soodhu Kavvum

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Manmatha Leelai

Manmatha Leelai

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Antakshari

Antakshari

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Drive

Night Drive

2022
×
★★★
Edit this entry  
21
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Veyil

Veyil

2022
×
★★★
Edit this entry  
17
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Bachchhan Paandey

Bachchhan Paandey

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Beast

Beast

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aadavaallu Meeku Johaarlu

Aadavaallu Meeku Johaarlu

2022
×
★★
Edit this entry  
15
K.G.F: Chapter 2

K.G.F: Chapter 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Naradan

Naradan

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Election

Election

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Etharkkum Thunindhavan

Etharkkum Thunindhavan

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sharmaji Namkeen

Sharmaji Namkeen

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Radhe Shyam

Radhe Shyam

2022
×
★★
Edit this entry  
04
The Outfit

The Outfit

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Attack

Attack

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Hey! Sinamika

Hey! Sinamika

2022
×
★★½
Edit this entry  
29
Pada

Pada

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Bheemla Nayak

Bheemla Nayak

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Kumbalangi Nights

Kumbalangi Nights

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
22
Lalitham Sundaram

Lalitham Sundaram

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Sumesh & Ramesh

Sumesh & Ramesh

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Jalsa

Jalsa

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Aaraattu

Aaraattu

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Salute

Salute

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry