• WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

  • Scoob!

    ★★★

  • TFW No GF

    ★★

  • Extraction

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Mister America

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • 3 from Hell

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • One Piece: Stampede

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Airplane Mode

    ★★

  • Ready or Not

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Crawl

    ★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★