Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Murder Mystery 2

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Air

    ★★★½

  • Glass Onion

  • Skinamarink

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

  • Elvis

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

  • Deadstream

    ★★★

  • BuzzFeed Unsolved: The Making of the Final Investigation

  • A Boy Called Christmas

  • Father Christmas Is Back

  • Encanto

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Cinderella

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

  • Worlds

  • The French Dispatch

  • The Medium

    ★★★★

  • Annette

  • Good on Paper

  • Finding You

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

  • Malcolm & Marie

    ½

  • Aquí

  • Mank

    ★★★

  • The Empty Man

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Here is the Imagination of the Black Radical

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★

  • Nexus

    ★★★★★

  • Adapt

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Siren Snubbed

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Uncorked

  • Right Near the Beach

  • 365 Days

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Miss Americana

  • Lovers

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Wanted

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The House of Us

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Secret Obsession

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★