• Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Oprah + Viola: A Netflix Special Event

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Ali Wong: Don Wong

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • Hypnotic

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ½

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • The Little Things

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • The Dry

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion

    ★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★½

  • Project Power

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★½

  • Host

    ★★★★½

  • Fear City: New York vs The Mafia

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

    ★★★★

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

    ★★★

  • Irresistible

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★★

  • This Is Closest to How the Last Weeks of March Felt Like

    ★★★½

  • Mark Normand: Out To Lunch

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★½

  • Let's Go Crazy: The Grammy Salute to Prince

  • Speech & Debate

    ★★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Superman: Red Son

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Sergio

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½