RSS feed for Jaime
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear No Evil

Fear No Evil

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Eastern State

Eastern State

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Garden City Beautiful

Garden City Beautiful

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
When two or three

When two or three

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Harvesters

The Harvesters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Epicentro

Epicentro

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

The Seventh Annual 'On Cinema' Oscar Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Street Scenes 1970

Street Scenes 1970

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suzaki Paradise: Red Light

Suzaki Paradise: Red Light

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
If I Were the Winter Itself

If I Were the Winter Itself

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
From the Queen to the Chief Executive

From the Queen to the Chief Executive

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Delinquent

The Delinquent

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Death Will Come and Shall Have your Eyes

Death Will Come and Shall Have your Eyes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Gangs

Gangs

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Two Small Bodies

Two Small Bodies

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zwei Wege

Zwei Wege

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jeder ein Berliner Kindl

Jeder ein Berliner Kindl

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Reiwa Uprising

Reiwa Uprising

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White on White

White on White

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Fire Will Come

Fire Will Come

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Made in Hong Kong

Made in Hong Kong

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tora-san, Wish You Were Here

Tora-san, Wish You Were Here

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Solar Echoes

Solar Echoes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sky Is on Fire

The Sky Is on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Liberté

Liberté

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fever

The Fever

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Come Coyote

Come Coyote

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Year of the Discovery

The Year of the Discovery

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Babai

Babai

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Meanwhile on Earth

Meanwhile on Earth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mosquito

Mosquito

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Skywalk Is Gone

The Skywalk Is Gone

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry