Jaime has logged 25 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Route Irish

Route Irish

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Five Fingers of Death

Five Fingers of Death

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
For the Plasma

For the Plasma

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Incredible Burt Wonderstone

The Incredible Burt Wonderstone

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Port of Shadows

Port of Shadows

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Burning Hot Summer

A Burning Hot Summer

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
...And Suddenly the Dawn

...And Suddenly the Dawn

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Optimism

Optimism

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Streetscapes [Dialogue]

Streetscapes [Dialogue]

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Songs for Earth & Folk

Songs for Earth & Folk

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sennan Asbestos Disaster

Sennan Asbestos Disaster

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Los Modernos

Los Modernos

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The First Night

The First Night

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
In omaggio all'arte italiana!

In omaggio all'arte italiana!

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Il Siciliano

Il Siciliano

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nana

Nana

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Animal

Animal

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hanagatami

Hanagatami

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Burning Hell

The Burning Hell

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry