Sort by

Painkiller Jaime has logged 121 entries for films during 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vengeance

Vengeance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Stitches

Stitches

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Pact II

The Pact II

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pact

The Pact

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun: Origins

Leprechaun: Origins

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Smiley

Smiley

2012
×
Read the review Edit this entry  
11
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Detention

Detention

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
At the Devil's Door

At the Devil's Door

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mansome

Mansome

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Not Scared

I'm Not Scared

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hundred-Foot Journey

The Hundred-Foot Journey

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Transcendence

Transcendence

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Someone Marry Barry

Someone Marry Barry

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Grudge Match

Grudge Match

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Special ID

Special ID

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
We Are What We Are

We Are What We Are

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Railway Man

The Railway Man

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Family

The Family

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Our RoboCop Remake

Our RoboCop Remake

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Trance

Trance

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Story of The Gorgeous Ladies of Wrestling

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry