Painkiller Jaime has logged 16 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kidnapping Mr. Heineken

Kidnapping Mr. Heineken

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Self/less

Self/less

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Overnight

The Overnight

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cracks

Cracks

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★
Read the review Edit this entry