Sort by

jaime ✨ has logged 83 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Lady Snowblood

Lady Snowblood

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Intern

The Intern

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
17 Again

17 Again

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry