RSS feed for Jaime

Jaime has logged 128 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Australia

Australia

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Race: Inferno

Death Race: Inferno

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Death Race 2

Death Race 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Race

Death Race

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Patriot

The Patriot

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ball of Letters

The Ball of Letters

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry