RSS feed for Jaina
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Twister

Twister

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★½
Edit this entry  
12
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rough Night

Rough Night

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Baywatch

Baywatch

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Circle

The Circle

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Harry Benson: Shoot First

Harry Benson: Shoot First

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Goon

Goon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rock and a Hard Place

Rock and a Hard Place

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Table 19

Table 19

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
CHiPS

CHiPS

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mindhorn

Mindhorn

2016
×
★★
Edit this entry  
30
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Edit this entry  
30
The Best Exotic Marigold Hotel

The Best Exotic Marigold Hotel

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone in Sixty Seconds

Gone in Sixty Seconds

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry