RSS feed for Jaina

Jaina has logged 74 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Gods Must Be Crazy

The Gods Must Be Crazy

1980
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Argo

Argo

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★
Edit this entry  
11
The Help

The Help

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Horrible Bosses

Horrible Bosses

2011
×
★★★★
Edit this entry  
04
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Edit this entry  
29
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
A Lonely Place to Die

A Lonely Place to Die

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Edit this entry  
16
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★
Edit this entry  
15
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★
Edit this entry  
03
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
New York, I Love You

New York, I Love You

2008
×
★★
Edit this entry  
24
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★
Edit this entry  
14
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Ca$h

Ca$h

2010
×
Edit this entry  
05
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
Edit this entry  
29
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
Edit this entry  
28
22 Bullets

22 Bullets

2010
×
★★
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Super

Super

2010
×
Edit this entry  
07
Headhunters

Headhunters

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry