RSS feed for Jaina

Jaina has logged 118 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Ivory Game

The Ivory Game

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
The Russian Woodpecker

The Russian Woodpecker

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★½
Edit this entry  
26
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
05
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Push

Push

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Can We Take a Joke?

Can We Take a Joke?

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Fursonas

Fursonas

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Complete Unknown

Complete Unknown

2016
×
★★
Edit this entry  
07
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Welcome to Leith

Welcome to Leith

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry