RSS feed for Jaina
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Morgan

Morgan

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Split

Split

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Eagle Huntress

The Eagle Huntress

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Beware the Slenderman

Beware the Slenderman

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Oz: The Great and Powerful

Oz: The Great and Powerful

2013
×
Edit this entry  
03
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
Edit this entry  
03
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)

Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
12
War on Everyone

War on Everyone

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★½
Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Snowden

Snowden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
13
Christine

Christine

2016
×
★★½
Edit this entry  
11
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry