RSS feed for Jaina
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Point Break

Point Break

2015
×
Edit this entry  
23
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★½
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Pearl Button

The Pearl Button

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Tree of Life

The Tree of Life

2014
×
★★
Edit this entry  
11
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★
Edit this entry  
20
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Rock

The Rock

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Overnighters

The Overnighters

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry