RSS feed for Jaina

Jaina has logged 67 entries for films rated ★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Demolition

Demolition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Heart of the Sea

In the Heart of the Sea

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Going in Style

Going in Style

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Patriots Day

Patriots Day

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Harry Benson: Shoot First

Harry Benson: Shoot First

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Goon

Goon

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rock and a Hard Place

Rock and a Hard Place

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Allied

Allied

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
★★★
Edit this entry  
18
The Eagle Huntress

The Eagle Huntress

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Friday

Friday

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hollars

The Hollars

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Mr. Church

Mr. Church

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
My Scientology Movie

My Scientology Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
Victor Frankenstein

Victor Frankenstein

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spy

Spy

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Burnt

Burnt

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry