RSS feed for Jaina

Jaina has logged 80 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★
Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
Eye in the Sky

Eye in the Sky

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
26
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tickling Giants

Tickling Giants

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sherpa

Sherpa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
28
Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)

Eagles of Death Metal: Nos Amis (Our Friends)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Desierto

Desierto

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
31
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild

Wild

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Pearl Button

The Pearl Button

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
45 Years

45 Years

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Overnighters

The Overnighters

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry