Forgotten username or password?
★★½ Watched 17 Feb 2024
I'll probably forget I saw this film in a couple of weeks.
★★ Watched 09 Jan 2024
Should have been 40 minutes shorter.
★★½ Watched 08 Dec 2023
Jake does his best but it's an entirely frustrating and predictable affair.
★★★★ Watched 13 Nov 2023
Simply a joy to watch.
★★½ Watched 13 Nov 2023
Strong first half followed by a messy second, both literally and metaphorically.
★★ Watched 17 Sep 2023
I miss when these films were about the cars.
★★★★ Watched 05 Jun 2023
Could have been 30 minutes shorter.
★★★½ Watched 08 Jan 2023
Those pesky kids.
★★½ Watched 27 Nov 2022
I think I missed something ...
★★★½ Watched 06 Nov 2022
This review may contain spoilers. I can handle the truth.
The last act dragged a wee bit. And the physical manifestation of the entity felt unnecessary. Look after your mental health, yo.
★★★★★ Watched 16 Oct 2022
I want my own Charles Petrescu.
★ Watched 16 Oct 2022
Not nearly as bad as Venom: Let there be Carnage