• Cry Macho

    ★★★

  • Kate

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • No Man of God

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • Palmer

    ★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Censor

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • The Marksman

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Run

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★½

  • Black Box

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★