• The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Bingo Hell

    ★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Titane

    ★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • New Gods: Nezha Reborn

    ★★★

  • We Can Be Heroes

  • Mank

    ½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★★

  • The Boss Baby: Get That Baby!

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Deathstroke: Knights & Dragons - The Movie

    ★★½

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Shirley

  • Frozen II

    ★★

  • Doom: Annihilation

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Ne Zha

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Rakkhosh

    ½

  • The Drug King

    ★½

  • Vice

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½