Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Population 436

Population 436

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Speed

Speed

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Ring

The Ring

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frailty

Frailty

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Drug King

The Drug King

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Constantine

Constantine

2005
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonfall

Moonfall

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Green Lantern

Green Lantern

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
Read the review Edit this entry  
25
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Disaster Movie

Disaster Movie

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry