Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of André and Wally B.

The Adventures of André and Wally B.

1984
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
21
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Nobody

Nobody

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
Read prior review Edit this entry  
26
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
CODA

CODA

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Game

The Game

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry