Sort by

Jake has logged 20 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
White Chicks

White Chicks

2004
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Passengers

Passengers

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry