• House of Gucci

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Minimal Sway While Starting My Way Up

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • When Light is Displaced

  • Pig

    ★★★

  • In Front of Your Face

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Ascension

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • LOVE-MOI

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • The Sarah Vaccine

  • Last Night at the Strip Club

  • Listen to the Beat of Our Images

    ★★★

  • Daughter of a Lost Bird

  • The Gig Is Up

    ★★★

  • All of your Stars are but Dust on My Shoes

  • 8th Annual On Cinema Oscar Special

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Strict Regime

    ★★½

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • A River Runs, Turns, Erases, Replaces

    ★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Taming the Garden

    ★★★½

  • Street Gang: How We Got to Sesame Street

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★

  • Rebel Hearts

    ★★½

  • Burrow

  • Education

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Monster Hunter

    ★★★★

  • Naya

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Same/Different/Both/Neither

  • Happiest Season

    ★★

  • Hunger Ward

  • Mank

    ★★★

  • White on White

  • Holidate

  • Alien on Stage

    ★★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★½