Jake has logged 32 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alice

Alice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Olivia

Olivia

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The United States of America

The United States of America

1975
×
Read the review Edit this entry  
24
Merrily We Go to Hell

Merrily We Go to Hell

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Variety

Variety

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Woman's Face

A Woman's Face

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Me and the Cult Leader

Me and the Cult Leader

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The River

The River

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Me Tender

Love Me Tender

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blonde Crazy

Blonde Crazy

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parting Glances

Parting Glances

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Working Girls

Working Girls

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Phantom Lady

Phantom Lady

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
When It Rains

When It Rains

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Union Depot

Union Depot

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Un jour Pina a demandé...

Un jour Pina a demandé...

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry