• No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • The Vault

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Extraction

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Spenser Confidential

  • The Way Back

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jesus Is King

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Running with the Devil

    ★★