JakeAdams has logged 20 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
13
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry