Sort by

J. Winston has logged 24 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lovers and Lollipops

Lovers and Lollipops

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
My Sex Life... or How I Got Into an Argument

My Sex Life... or How I Got Into an Argument

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Fugitive

Little Fugitive

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seances

Seances

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cabinet of Dr. Ramirez

The Cabinet of Dr. Ramirez

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Anatahan

Anatahan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shanghai Express

Shanghai Express

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoeshine

Shoeshine

1946
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pandora's Box

Pandora's Box

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
All Watched Over by Machines of Loving Grace

All Watched Over by Machines of Loving Grace

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Faces

Faces

1968
×
★★½
Edit this entry  
06
Everyone Lies

Everyone Lies

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fort Buchanan

Fort Buchanan

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pepi, Luci, Bom

Pepi, Luci, Bom

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Trailer for Lovers of the Prohibited

Trailer for Lovers of the Prohibited

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Invisible Adversaries

Invisible Adversaries

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ticket of No Return

Ticket of No Return

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry