Sort by

J. Winston has logged 45 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Molly's Theory of Relativity

Molly's Theory of Relativity

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Frozen Scream

Frozen Scream

1975
×
Edit this entry  
31
The Visitor

The Visitor

1979
×
★½
Edit this entry  
30
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

1991
×
★★★
Edit this entry  
29
Wobble Palace

Wobble Palace

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
A Feast of Man

A Feast of Man

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★½
Edit this entry  
27
Uprise

Uprise

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Amer

Amer

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Fantasist

The Fantasist

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
Carrie

Carrie

1976
×
★½
Edit this entry  
24
Living

Living

1971
×
Edit this entry  
24
Birds, One

Birds, One

1968
×
Edit this entry  
24
Brothers

Brothers

2015
×
Edit this entry  
24
A New Life

A New Life

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Fury

The Fury

1978
×
★½
Edit this entry  
23
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★½
Edit this entry  
21
The Living Dead Girl

The Living Dead Girl

1982
×
★★
Edit this entry  
21
The Strange Color of Your Body's Tears

The Strange Color of Your Body's Tears

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Sombre

Sombre

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Grapes of Death

The Grapes of Death

1978
×
★★
Edit this entry  
17
Francesca

Francesca

2015
×
★★
Edit this entry  
16
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★
Edit this entry  
15
Autopsy

Autopsy

1975
×
Edit this entry  
14
Ghosthouse

Ghosthouse

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Bird with the Crystal Plumage

The Bird with the Crystal Plumage

1970
×
★½
Edit this entry  
10
Symptom

Symptom

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Bloodhound

The Bloodhound

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Rapture

Rapture

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phantasm

Phantasm

1979
×
Edit this entry  
06
Parents

Parents

1989
×
★★½
Edit this entry  
05
The Bunker

The Bunker

2015
×
Edit this entry  
05
Kill Me Please

Kill Me Please

2015
×
★★½
Edit this entry  
03
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Luz

Luz

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bacurau

Bacurau

2019
×
Edit this entry  
02
Hard Labor

Hard Labor

2011
×
★★★★★
Edit this entry