• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Antlers

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Reflection

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

  • The Exam

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • The Sacred Spirit

    ★★★★

  • Zahorí

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Pig

    ★★★

  • Memoria

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Întregalde

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • Hit the Road

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★

  • Clara Sola

    ★★★½

  • Playground

    ★★★★

  • Lingui, The Sacred Bonds

    ★★★

  • Great Freedom

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Werewolves Within

  • Queen of Glory

    ★★★½

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • VO

  • Bad Trip

  • Nobody

  • Mr. Bachmann and His Class

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★½

  • Azor

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • The Fam

    ★★★½

  • Friends and Strangers

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

  • Prisoners of the Ghostland

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • The Pink Cloud

    ★★½

  • Luzzu

    ★★★½

  • In the Earth

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Censor

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

  • Education

    ★★★★

  • Riders of Justice

  • Alien on Stage

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • The Empty Man

    ★★

  • Rebecca

  • After Love

  • The Wolf of Snow Hollow