Jake has logged 33 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nothing Like a Dame

Nothing Like a Dame

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Parting Glass

The Parting Glass

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Island of the Hungry Ghosts

Island of the Hungry Ghosts

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Girl

Girl

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Die Tomorrow

Die Tomorrow

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ray & Liz

Ray & Liz

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chris the Swiss

Chris the Swiss

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wajib

Wajib

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Too Late to Die Young

Too Late to Die Young

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Rey

Rey

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ava

Ava

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Radio Mary

Radio Mary

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry