Jake has logged 15 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
25
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Young Frankenstein

Young Frankenstein

1974
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Scarlet Empress

The Scarlet Empress

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Edit this entry  
13
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
For All Mankind

For All Mankind

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry