Sort by

jacob has logged 39 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Faces

Faces

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Da Hip Hop Witch

Da Hip Hop Witch

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Vincent Gallo as Flying Christ

Vincent Gallo as Flying Christ

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Django

Django

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shakma

Shakma

1990
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Keoma

Keoma

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django

Django

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry