• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★½

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Kate

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Good on Paper

    ★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Nineteen on Fire

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Deadly Illusions

    ½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • A Teacher

    ★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★½